To nie przechowalnia

  To nie przechowalnia

  Rozmawiała I Fot. Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  ze Sławomirem Jaskulskim koordynatorem w Gminnym Centrum Informacji w Sępólnie
  To nie przechowalnia
       - GCI przy Stowarzyszeniu "Dorośli - Dzieciom" działa przy ul. Szkolnej trzy miesiące. To już znany adres w Sępólnie?
       - Coraz bardziej. Choć nie pozwalamy grać, odwiedziło nas już prawie 900 osób. Na początku w ramach promocji pozwalaliśmy na gry.
       - Kto do was przychodzi?
       - Najczęściej młodzież i. To nie tylko amatorzy czatowania, bo przychodzą też szukać materiałów do szkoły. Zgłasza się coraz więcej bezrobotnych, którym pomagamy w pisaniu CV i wyszukiwaniu ofert pracy. Pozwalamy drukować, choć oczywiście w ograniczonym zakresie.
  Nie brakuje też osób zainteresowanych projektami, konkursami. Teraz na przykład szukamy na zamówienie sępolanina projektu adaptacji węzła sanitarnego dla dwóch niepełnosprawnych. Przychodzą wolontariusze Stowarzyszenia "Dorośli- Dzieciom", którzy szukają po Europie miejsc, w których byliby przydatni.
       - Każdy może tu wejść?
       - Tak i wszystko jest bezpłatne. Zapraszamy, radzimy, jak się nie bać komputerów, bo pomagamy w obsłudze i wyjaśniamy. Chcemy zrobić szkolenie z podstawowej obsługi komputera, więc warto się dowiedzieć, gdzie jesteśmy.
       - Skoro tak dużo tu uczniów, to może GCI jest dobrym miejscem na wagary?
       - Jeśli uczeń przychodzi w godzinach lekcyjnych, to sprawdzamy, dlaczego nie jest na lekcjach. Łapiemy za słuchawkę i dzwonimy do szkoły. Prowadzimy rejestr osób, z imieniem, nazwiskiem i godzinami, w których u nas bywają. Nie chcemy, aby ktokolwiek zarzucił nam, że jesteśmy przechowalnią wagarowiczów.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo