GRUDZIĄDZ 45-11-920

  GRUDZIĄDZ 45-11-920

  Notował: (woj)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

       Nie zna historii ta osoba,...
       ...która zabierała głos na temat pracowniczych, "pouniowkich" działek przy ulicy Chełmińskiej. Pracownicze Ogrody Działkowe nie są wymysłem minionego ustroju. Tę ziemię, na której niektórzy chcieliby wybudować kolejny hipermarket czy Centrum Rozrywki, właśnie na ogrody działkowe podarował swoim pracownikom w 1889 roku ówczesny właściciel grudziądzkiej Fabryki Maszyn Rolniczych "Unia".
  A tak na marginesie to przecież w Grudziądzu narodziła się idea tworzenia ogrodów działkowych na ziemiach polskich. Pierwszym polskim ogrodem działkowym, który powstał w połowie XIX wieku, są przecież grudziądzkie "Kąpiele słoneczne".
       Mieszkamy, niestety, w wieżowcu...
       ...przy ulicy Sobieskiego 8a. Mówię, niestety, bo jako osoba starsza i niedołężna, a takich jest nas tu więcej, nie możemy od poniedziałku wyjść z bloku. Nieczynne są bowiem obie windy. Zejście i wejście na 10 piętro, w naszym przypadku nie wchodzi w rachubę. Niektóre starsze osoby same prowadzą swoje gospodarstwa domowe i robią sobie zakupy, a niektórzy z nas muszą co drugi dzień iść do przychodni lekarskiej, na zastrzyk. Zgłaszaliśmy tę sprawę w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Nieruchomościami, ale tam chyba pracują ludzie bez serca, bo zamiast naprawić windy, wywiesili na nich tabliczki, że dźwigi są nieczynne.
       Jaki pan taki kram...
       ...ciśnie się na usta, gdy widzi się nie odśnieżone pobocza ulic w samym śródmieściu Grudziądza. Żeby w mieście, które chce aspirować do rangi centrum turystycznego, nie było komu sprzątnąć hałd śniegu, zakrawa na kpinę. W Ratuszu najwidoczniej czekają na ocieplenie, śnieg się rozpuści i nie będzie problemu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo