Statut do poprawki

  (dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rozpoczyna się cykl osiedlowych spotkań członków Spółdzielni Mieszkaniowej. Będą dyskutować o zmianach jakie trzeba wprowadzić do statutu największego grudziądzkiego administratora. <b>
       - Większość zmian w statucie jest konieczna, aby go dostosować do znowelizowanej latem ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych - wyjaśnia Magdalena Zygmunt, rzecznik prasowy Spółdzielni Mieszkaniowej. Są to przepisy, które m.in. rozszerzają uprawnienia członków spółdzielni i pozwalają wykupić mieszkanie z 50 proc. bonifikatą. - Choć nowych zapisów nie ma jeszcze w statucie, to respektujemy je już od dnia, w którym weszły w życie - zapewnia rzecznik.
       Propozycją Spółdzielni jest natomiast zmniejszenie z 80. do 70. liczby delegatów wyłanianych na zebrania przedstawicieli.
       
  O zmianach w statucie dyskutować będą nie tylko członkowie spółdzielni, ale także "członkowie oczekujący". Jest to około 400. osób, które już w latach 90 podpisały ze Spółdzielnią umowy i wciąż czekają na swoje mieszkania.
       Spotkanie członków oczekujących wspólne ze spółdzielcami mieszkającymi na osiedlu nr 1, odbędzie się 11 stycznia w klubie "Centrum", przy ul. Moniuszki 13. Tego samego dnia w świetlicy przy ul. Bydgoskiej zbiorą się spółdzielcy z osiedla Kopernik. Na 12 stycznia zaplanowano zebranie w świetlicy na Strzemięcinie, a na 13 stycznia w świetlicy przy ul. Kulerskiego 11 (dla mieszkańców Rządza i Mniszka) oraz w szkole na osiedlu Lotnisko. Wszystkie zebrania rozpoczną się o godz. 17.00.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo