Chcą pozyskiwać wolontariuszy

  Chcą pozyskiwać wolontariuszy

  Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Działacze Polskiego Czerwonego Krzyża wybrali nowy zarząd rejonowy. Prezesem została lekarz medycyny Jadwiga Waszak.
       Nowe władze wybrane zostały podczas powiatowego zjazdu PCK. Na prezesa wybrano Jadwigę Waszak. - Z wyjątkową pokorą podchodzę do tego stanowiska. Liczę na pomoc doświadczonego byłego zarządu - przyznała. Do zarządu rejonowego wybrano: Adama Chełchowskiego, Jadwigę Kozłowską, Zytę Janowicz i Stefanię Rękoś, a do rejonowej rady reprezentantów oprócz członków zarządu także: Piotra Kapkę, Wojciecha Kijora, Piotra Kiersznickiego, Krzysztofa Szamockiego i Marka Łobockiego.
       Żeby rozwinęli skrzydła
       
  Uczestniczący w zjeździe dyrektor biura zarządu okręgowego PCK w Bydgoszczy Aleksander Filuk życzył zarządowi, żeby rozwinął skrzydła. - Jesteście małą grupą, ale na pewno bardzo zaangażowaną, która chce, żeby powiat tucholski na mapie PCK faktycznie zaistniał - stwierdził.
       Działacze podkreślili, że należy propagować działalność PCK, tworzyć nowe koła i kluby, pozyskiwać wolontariuszy oraz darczyńców. Przypomnieli także, że PCK jest organizacją pożytku publicznego i osoby składające roczne zeznanie podatkowe mogą na jego konto wpłacać 1 proc. podatku.
       Nowe biuro
       
  Zebranie odbyło się w nowym biurze. Mieści się ono także przy Placu Wolności 15, ale w innym pokoju. - Teraz mamy więcej miejsca. Dziękujemy burmistrzowi za to pomieszczenie - podkreśla Stefania Rękoś.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo