GRUDZIĄDZ 45-11-920

  GRUDZIĄDZ 45-11-920

  notował: (dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

       Tyle się mówi o segregacji śmieci...
       ...a na ulicy Włodka, ani w najbliższej okolicy nie ma osobnych pojemników na szkło i plastiki. Mimo że kiedyś były i mieszkańcy chętnie z nich korzystali.
       Po co przez całą noc...
       ...świecą się lampy na budynku Centrum Kultury Teatr? To oświetlenie nie jest potrzebne, a zapłacić za nie będzie trzeba.
       W banku PKO BP...
       ...zlikwidowano niedawno urządzenia, w których każdy klient mógł sprawdzić stan swojego konta. Podobno były niepotrzebne, bo stan rachunku sprawdzić można teraz w bankomacie. Jednak bankomaty często są nieczynne, a stanie w długiej zazwyczaj kolejce do kasy, tylko po to, aby usłyszeć, że nic nie można wypłacić, to wątpliwa przyjemność.
       W ogromną śnieżycę...
       ...kilka dni temu jechałem z Grudziądza w stronę Świecia. Niestety, sygnalizacja świetlna, przy wjeździe na "jedynkę" była nieczynna. I to nie dlatego, że się popsuła. Była sprawna, ale zamiast zmieniających się kolorów wciąż migało tylko żółte światło. To skandal, aby w tak trudnych warunkach pogodowych, w dodatku w tak bardzo niebezpiecznym miejscu sygnalizatory nie były sprawne.
       W porównaniu z ubiegłymi latami...
       ...kanonada petard i fajerwerków wybuchających pod nogami przechodniów jest jakby mniejsza i mniej dokuczliwa. Czyżby strażnikom miejskim udało się zrobić z tym porządek?
       Nie mogę pogodzić się...
       ...z zamknięciem linii tramwajowej nr 1. Jeśli jej utrzymywanie nie opłaca się MZK, to może warto pomyśleć o uruchomieniu w jej miejsce tramwaju konnego? Tylko w okresie letnim. To byłby jedyny taki tramwaj w kraju i dobry magnes przyciągający turystów.
       Nowy przystanek autobusowy...
       ...powstaje przy ul. Bora Komorowskiego. a moim zdaniem w tym miejscu bardziej potrzebny jest parking, bo te, które istnieją są dokładnie zastawione samochodami. Dziś już przecież mało kto jeździ miejską komunikacja, prawie każdy ma własne auto.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo