By nie czuli się samotni

  By nie czuli się samotni

  Ksenia Chlasta - Grugel

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wigilia tuż tuż, każdy pragnie spędzić ten szczególny wieczór z najbliższymi. Postanowiliśmy sprawdzić, jak ten wieczór upłynie podopiecznym z domów pomocy społecznej w Kamieniu i Suchorączku.
       - Co roku staramy się, żeby mieszkańcy naszego domu poczuli prawdziwą atmosferę świąt - mówi Magdalena Warczachowska z DPS w Suchorączku. - Nie chcemy, aby ktokolwiek czuł się tego wieczoru samotny, zaprosiliśmy więc wielu gości, będą wśród nich również rodziny naszych podopiecznych. Jak się dowiedzieliśmy, mieszkańcy DPS przygotowali specjalnie na ten dzien przedstawienie bożonarodzeniowe, które rozpocznie całą uroczystość.
  - Jak co roku w kaplicy odbędzie się msza, a tuż po niej nastąpi uroczyste podzielenie się opłatkiem - dodaje Warczachowska Po kolacji każdy z mieszkańców dostanie miły upominek, dzięki hojnym sponsorom.
       Będą paczki
       
  W DPS w Kamieniu Wigilia upłynie w bardzo rodzinnej atmosferze, zadbają o to poracownicy domu. Będzie opłatek, z którym jak co roku do mieszkańców uda się dyrektor z księdzem. Nie zabraknie nabożeństwa w kaplicy i prezentów.
       - To bardzo szczególny dzień w życiu każdego człowieka, chcemy, żeby starsi ludzie, którzy mieszkają w naszym domu, poczuli prawdziwą magię świąt - mówi Danuta Kiedrowicz, pracownica DPS w Kamieniu. Gwiazdor nie zapomniał również o podopiecznych z Kamienia, każdy z nich otrzyma świąteczną paczkę.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo