Z Talismanem w tle

  (maw)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy fotografie znalezione na podwórku rozebranej kamienicy przy ul. 3 Maja. Nadal czekamy na informacje o osobach ze zdjęć.
  Kim jest ta kobieta?

  Kim jest ta kobieta?

   

   

  Zadzwonił do nas Jan Krasiński. - Niestety, nie potrafię nic powiedzieć o mężczyznach i kobietach widocznych na fotografiach. Natomiast mogę potwierdzić, że zostały one zrobione na początku lat pięćdziesiątych. Świadczą o tym widoczne w tle sprzęty domowe, zwłaszcza radioodbiornik. To słynny Talisman - radio bakielitowe na prąd zmienny. W Polsce pojawiło się na przełomie lat 1949/50 i zrobiło furorę. W latach pięćdziesiątych popularne były również: Pionier z Dzierżoniowa oraz radio Aga, produkowane u nas na szwedzkiej licencji. Znam się na radioodbiornikach, bo przez kilkanaście lat pracowałem w serwisie radiowym przy ulicy Gdańskiej 38 - opowiada nasz Czytelnik.

  Anna Michałkowska dodaje: - To na pewno fotografie z lat pięćdziesiątych.

  Proszę spojrzeć w co ubrane są kobiety. Noszą plisowane spódnice do połowy łydki i bluzki w poziome paski. Taka była wtedy moda. Z kolei na głowach mają fikuśne, nieduże kapelusiki. Mąż na pierwszą rocznicę ślubu, w 1956 roku, podarowal mi właśnie taki czarny kapelusik. Jaka ja byłam dumna, gdy ubierałam go i wychodziłam z domu! Nie raz zebrał pochwały sąsiadek z kamienicy.

  Nadal pytamy naszych Czytelników: Kim są osoby ze zdjęć? Czekamy na kontakt: tel. 052 3263 215.

   
  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo