Wzruszyli słuchaczy

  Wzruszyli słuchaczy

  Lucyna Sztandera

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po raz drugi dom kultury był gospodarzem Krajeńskich Spotkań Chóralnych. Zaproszenie chóru Cantabile z Sośna przyjęły "Cecylia" z Sępólna i Mroczy oraz "Lutnia" z Więcborka.
       Obecnością zaszczycił spotkanie ksiądz Andrzej Jaskuła. 120 osób zaprezentowało wielogłosowe pieśni religijne. Publiczność otrzymała bliższe informacje o repertuarze i sukcesach poszczególnych chórów.
       Integracyjne przeżycia
       
  - Takie spotkania mają służyć wymianie doświadczeń, a przede wszystkim integracji chórzystów naszego regionu - powiedział Przemysław Kowalczyk, dyrektor domu kultury, a zarazem dyrygent "Cantabile".
       Publiczność, dzięki chórzystom oraz dyrygentom: Bogusławowi Okoniewskiemu, Grzegorzowi Sobiechowskiemu, Karolowi Szmidtowi i Przemysławowi Kowalczykowi, otrzymała sporą dawkę wzruszeń i wspaniałych przeżyć artystycznych.
       Głosy chórzystów
       
  O tym, że spotkanie było pomysłem trafionym w dziesiątkę, świadczyły liczne głosy uczestników, że należy częściej się spotykać w takim lub jeszcze bardziej poszerzonym gronie.
       - Otrzymaliśmy już nieoficjalne zaproszenia od wszystkich chórów. Jest to dla nas doping do pracy nad doskonaleniem warsztatu muzycznego i wzbogaceniem repertuaru - podsumował Przemysław Kowalczyk.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo