W adwentowym nastroju

  W adwentowym nastroju

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wśród prowadzących licytację obrazów był Maciej Frankowski

  Wśród prowadzących licytację obrazów był Maciej Frankowski ©Piotr Bilski

  W sobotę wieczorem w Centrum Kultury Teatr odbył się koncert adwentowy połączony z aukcją charytatywną. Gospodarzem koncertu, jak co roku był grudziądzki chór Alla Camera.
  Wśród prowadzących licytację obrazów był Maciej Frankowski

  Wśród prowadzących licytację obrazów był Maciej Frankowski ©Piotr Bilski

       Chór Anny Janosz-Olszowy wykonał najpiękniejsze kolędy i pastorałki, a z zaproszenia do udziału w grudziądzkim koncercie skorzystała utalentowana sopranistka, Monika Gruszczyńska. W jej wykonaniu oprócz kolęd publiczność usłyszała także popularne arie operowe i operetkowe. Wrocławska artystka, która z recitalami występuje gościnnie na różnych scenach i estradach w kraju i za granicą, swym kunsztem wokalnym urzekła w sobotę także nie tylko grudziądzkich melomanów.
       Jak co roku adwentowemu koncertowi kolęd towarzyszyła aukcja obrazów autorstwa grudziądzkich plastyków, licytacja bombek choinkowych z autografami znanych polskich aktorów, a także sprzedaż ozdób świątecznych. Przy świątecznym stoisku będzie można również nabyć kartki świąteczne z życzeniami wypisanymi przez znakomitych artystów, którzy w ostatnim czasie odwiedzili Grudziądz i występowali w teatrze.
       W tym roku dochód z koncertu adwentowego raz aukcji obrazów, licytacji bombek i sprzedaży świątecznych stroików - około 2,5 tys. zł - przeznaczony zostanie na zakup prezentów gwiazdkowych dla wychowanków Domu Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu. Jak powiedział nam Maciej Frankowski, który prowadził sobotnią aukcję w teatrze, w połowie bieżącego tygodnia prezenty, a będzie to sprzęt radiowo-telewizyjny, trafi do Domu przy ul. Mikołaja z Ryńska.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo