Tak szybko nie będzie

  Tak szybko nie będzie

  (mar)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na ostatniej sesji znowu nie brakowało pytań dotyczących obwodnicy dla Sępólna. Niestety, odpowiedzi nie były zadowalające, bo burmistrz przypomniał, że będzie dobrze, jeśli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy ujmie to zdanie na lata 2007-2013.
       Radnych interesuje , na jakim etapie są zabiegi o obwodnicę dla Sępólna. Przypomnijmy, sześciokilometrowa nowa droga zaczynająca się w Piasecznie i kończąca za torami w kierunku na Niechorz to ratunek dla centrum Sępólna.
       Burmistrz Waldemar Stupałkowski wyjaśnił, że zostało zlecone wykonanie podkładów geodezyjnych pod obwodnicę. W 2006 r. gmina i powiat zrzucą się po 80 tys. zł na wstępną dokumentację, która będzie dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy podstawą dokumentacji technicznej do projektu. - Trasa jest wyznaczona, więc należy uregulować kwestie związane z własnością gruntów - dodaje burmistrz - Zdziwiliśmy się, że to ma kosztować 700 - 800 tys. zł, ale to już zmartwienie drogowców. Nam zależy na umieszczeniu naszej obwodnicy w najbliższych planach.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo