Te kwesty są nielegalne!

  Te kwesty są nielegalne!

  (alpa)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W rubryce "Ludzie mówią" jeden z Czytelników interesował się osobami kwestującymi na głównych ulicach i deptakach Grudziądza.
       "Wolontariusze" przekonują, że dochód z krzyżówek i innych wydawnictw, które sprzedają będzie przeznaczony na rzecz ciężko chorych dzieci. - Czy oni mają pozwolenia, na takie kwesty? - dopytuje Czytelnik, - kiedy sam ich o to zapytałem, usłyszałem, że mam spadać!
       O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Romana Kozłowskiego, komendanta Straży Miejskiej.
       - W tym roku miasto nie wydało żadnej zgody na taką formę zbiórki pieniędzy. Osoby handlujące w ten sposób robią to nielegalnie. Grozi im za to skierowanie wniosku do sądu grodzkiego - mówi komendant Kozłowski i zapewnia, że jego podwładni starają się być w tych miejscach i sprawdzać takich "wolontariuszy".
       - Jest to o tyle trudne, że osobę handlującą w ten sposób trzeba złapać na gorącym uczynku. Strażnicy patrolujący ulice są ubrani w oznakowane mundury i widać ich z daleka - mówi Kozłowski i zapewnia: - ale mimo wszystko będziemy się starali ukrócić ten proceder.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo