Ostatnie dary przyjechały

  Ostatnie dary przyjechały

  (alpa)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Z inicjatywy Janusza Kitzika, do Grudziądza dotarł wczoraj trzeci transport z darami m.in. dla domu dziecka i Caritas.
  Janusz Kitzik i Jarosław Błotnic, kierowca z firmy Muller Kerzen, która bezpłatnie udostępniała samochód, rozładowywali dary przed parafią św. Maksymiliana

  Janusz Kitzik i Jarosław Błotnic, kierowca z firmy Muller Kerzen, która bezpłatnie udostępniała samochód, rozładowywali dary przed parafią św. Maksymiliana Kolbego na Strzemięcinie

       Niestety, nikt z organizacji, do których miały trafić dary nie czekał, aby je odebrać, ani pomóc przy rozładunku tira. Dopiero po pół godzinie zjawili się pracownicy centrum Caritas i domu dziecka.
       Zabawki, ubrania, wózki dziecięce i telewizory to niektóre z rzeczy, które trafią do domu dziecka przy ulicy Mikołaja z Ryńska. Podnoszone elektrycznie łóżka szpitalne, laski, materace, wózki inwalidzkie przekazane zostaną grudziądzkiemu szpitalowi. Pozostałe dary zostaną rozdzielone między Caritas oraz dwie grudziądzkie parafie: przy ulicy Moniuszki oraz w Tarpnie.
       - W oczach i sercach dzieci z Domu Dziecka zobaczyłem szczerą wdzięczność za dary, które im przywiozłem w pierwszym transporcie.
  Tak mnie to wzruszyło, że nie wyobrażałem sobie żeby ta pomoc była jednorazowa
  - mówi Janusz Kitzik, inicjator tego przedsięwzięcia. - Teraz przywiozłem im telewizory. Człowiek musi wspomagać jeden drugiego.
       
  Transporty darów z Niemiec do Grudziądza przyjeżdżały za sprawą Akcji Katolickiej parafii WNMP. Wczorajszy, zakończył dzieło bezinteresownej pomocy, okazanej przez Janusza Kitzika. Inicjator akcji postanowił bowiem wrócić do Polski na stałe.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo