Zimowe śpiewanie

  Adrianna Ośmiałowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ania Szarszewska ze Szkoły Podstawowej w Sosnowie (gmina Rogowo) zajęła pierwsze miejsce w kategorii 6-latków

  Ania Szarszewska ze Szkoły Podstawowej w Sosnowie (gmina Rogowo) zajęła pierwsze miejsce w kategorii 6-latków ©Adrianna Ośmiałowska

  W sobotę w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Rypinie odbył się IV Przegląd Zimowej Piosenki Przedszkolnej. Na scenie zaprezentowało się 27 solistów z powiatu rypińskiego, golubskiego, Lipna i Ciechocinka.
  Ania Szarszewska ze Szkoły Podstawowej w Sosnowie (gmina Rogowo) zajęła pierwsze miejsce w kategorii 6-latków

  Ania Szarszewska ze Szkoły Podstawowej w Sosnowie (gmina Rogowo) zajęła pierwsze miejsce w kategorii 6-latków ©Adrianna Ośmiałowska

       - To pierwsza edycja, która cieszy się tak dużym powodzeniem. Dotąd mieliśmy 12-14 wokalistów - mówi dyrektor PM nr 2 Barbara Piotrowska. - Każdy śpiewa piosenkę zimową i kolędę, ale o przyznaniu miejsca decyduje wykonanie tej drugiej. Tu repertuar jest znacznie trudniejszy i widać rzeczywistą pracę włożoną w przygotowanie.
       
  W jury zasiedli: instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rypinie Danuta Gronkowska, dyrygent chóru "Belcanto" Stefan Dąbrowski, nauczycielki muzyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 - Salomea Wochna - i Szkoły Podstawowej nr 3 - Małgorzata Kuźmińska oraz sekretarz urzędu miejskiego Mikołaj Kozubowicz.
       W kategorii 5-latków, w której śpiewało tylko pięcioro milusińskich, przyznano dwa pierwsze miejsca, rezygnując z klasyfikacji dla pozostałych. I tak zwyciężyły Anna Bauer z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lipnie i Katarzyna Machajewska z PM nr 1 w Rypinie.
       Wśród 6-latków rywalizacja była zdecydowanie większa. Pierwsza lokata przypadła w udziale, ex aequo, Mateuszowi Kruszlińskiemu z Przedszkola Samorządowego w Skrwilnie i Ani Szarszewskiej ze Szkoły Podstawowej w Sosnowie (gmina Rogowo). Dwa drugie miejsca stały się udziałem Agaty Błaszkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kobrzyńcu (gmina Rogowo) i Hani Guga z Przedszkola Samorządowego w Ciechocinku. Na trzeciej pozycji uplasowali się: Dominika Daszkowska ze Szkoły Podstawowej w Radominie, Klaudia Jankowska z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Rypinie, Agata Januszewska z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Ciechocinku i Rozalka Jaworska z PS w Ostrowitem (gmina Brzuze). Ostatnia wymieniona dziewczynka otrzymała również nagrodę specjalną za osobowość sceniczną. Reszta uczestników została wyróżniona, a z dyplomami i upominkami odjechali wszyscy.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo