Wolą negocjacje

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W poniedziałek zaczynają się rozmowy syndyka "Pow-Mediki" z prezesem spółki "Novum-Med" prowadzącej Szpital Powiatowy w Więcborku. Chodzi o wykup majątku upadłej spółki.
       W środę miał się odbyć przetarg na masę upadłościową po "Pow-Medice". Majątek upadłej spółki chce kupić spółka "Novum Med", rządząca Szpitalem Powiatowym w Więcborku. Do tej pory wyposażenie będące własnością bankruta syndyk wydzierżawiał. Prezes Stanisław Plewako często narzekał na drakońskie stawki syndyka, ale zaznaczał też, że wyposażenie trzeba wykupić, bo jest niezbędne do funkcjonowanie lecznicy.
       Na przetarg do Bydgoszczy pojechał starosta, ale od razu zaznaczył, że oferty na kupno nie złożył. - Pojechałem do sędziego komisarza, aby zaznaczyć, że jesteśmy zainteresowani majątkiem "Pow-Mediki", jednak nie za tę cenę - mówi starosta Stanisław Drozdowski.
       Przypomnijmy, syndyk Grzegorz Madaj wycenił pozostały majątek na 680 tys. zł. W środę okazało się, że nie złożono żadnej oferty, więc przetarg się nie odbył. - Czekamy na inną formę sprzedaży - zapewnił starosta Drozdowski. - Sędzia na koniec stwierdził, że "Novum Med" i powiat sępoleński są zainteresowani wykupem masy w drodze negocjacji. Sędzia oczekuje wypracowania przez syndyka i prezesa "Novum Med" konkretnych propozycji.
       
  Rozmowy między syndykiem Madajem i prezesem Plewako zaczynają się w poniedziałek.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo