Nie ten kierunek

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Lider LPR Roman Giertych powiedział wczoraj, że Liga wstrzymuje poparcie dla działań gospodarczych rządu Kazimierza Marcinkiewicza.
       Wycofanie poparcia LPR dla rządu ma związek z decyzją o prywatyzacji Zespołu Elektrowni "Dolna Odra" (ZEDO). Jak poinformował Roman Giertych, minister skarbu Andrzej Mikosz parafował już umowę prywatyzacyjną na zakup ZE Dolna Odra z firmą hiszpańską Endesa Europa.
       Lider Ligi ocenił, że prywatyzacja ZEDO oznacza "faktyczne sprzedanie rynku energetycznego zachodniej Polski na razie w ręce hiszpańskiego inwestora". Według Giertycha, jedynie odwołując Mikosza, rząd może przywrócić swoją wiarygodność.
       - Liczyliśmy, że ten rząd zmieni kierunek polityki gospodarczej. Tymczasem kontynuuje on politykę ministra Jacka Sochy (minister w rządzie Marka Belki), a w sensie gospodarczym realizuje program PO - dodał.
       Deklaracja Giertycha o wstrzymaniu poparcia dla rządu w sprawach gospodarczych nie oznacza - jak sam podkreślił - że "Liga we wszystkich sprawach będzie w opozycji". - Nie oznacza to również, że będziemy starali się obalić ten rząd, nie oznacza też, że nie widzimy już perspektyw jakiejś współpracy - zapewnił.
       Premier Kazimierz Marcinkiewicz jest przekonany, że decyzja LPR o wstrzymaniu poparcia dla działań gospodarczych rządu "oparta jest na nieprawdziwych informacjach".
       - Sądzę, że będę w stanie przekonać LPR do poparcia dobrych projektów ustaw i dobrego budżetu - ocenił premier.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo