Najlepsi w Polsce

  (kk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Ekologia w mojej szkole" organizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, gdzie główną nagrodą był wysokiej klasy komputer.
       Placówka bierze udział w programie ekozespołów, czyli kampanii ekologicznego stylu życia pn. "Razem chronimy Ziemię". To nie pierwszy sukces kowalewskiej podstawówki. Wcześniej zwyciężyła ona w konkursie wojewódzkim ogłoszonym przez Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty i Centrum Edukacji Nauczycieli.
       - Jesteśmy jedyną szkołą w województwie kujawsko-pomorskim posiadającą ekozespół - podkreśla jego opiekunka Elżbieta Kuciak-Olszewska. - Działa on od trzech lat. Obecnie skupia 46 uczniów, którzy swoją pasją zarażają nie tylko kolegów i rodziców, lecz także innych mieszkańców Kowalewa.
       
  Czym zajmuje się ekozespół? Młodzież prowadzi przede wszystkim rozmaite akcje ekologiczne. W kowalewskiej podstawówce zbiera się puszki, papier, aluminium, szkło oraz zużyte baterie. Wszystko jest w odpowiedni sposób utylizowane. Uczniowie rozpropagowali też zbieranie kasztanów i akcję "Pij mleko". By wyeliminować używanie folii, członkowie ekozespołu rozdawali na ulicach Kowalewa szmaciane torby na zakupy. W każde przedsięwzięcie włączają się dorośli. Akcje popiera też lokalny samorząd.
       - Świadomość ekologiczna naszej młodzieży jest olbrzymia - mówi burmistrz Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski - Najważniejsze wydarzenia ekologiczne w naszej gminie to Ekobiesiada i Dzień Ziemi. Młodzież samodzielnie przygotowuje potrawy i pokazy mody ekologicznej.
       W dowód uznania włodarz zadeklarował sfinansować wyjazd do punktu sortowania i utylizacji śmieci.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo