Skargi na ciemność

  Skargi na ciemność

  (amz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy najnowszych bloków na osiedlu Cegielnianym skarżą się, że przy budynkach nie ma lamp i jest ciemno. Wyjaśnialiśmy to w urzędzie i spółdzielni mieszkaniowej.
       Jak nas poinformowała kierowniczka wydziału infrastruktury Urzędu Miejskiego Eligia Ciżmowska, także komenda policji zwróciła się do urzędu o zrobienie oświetlenia w celu poprawy bezpieczeństwa. Jednak jest to zadanie spółdzielni mieszkaniowej. Miasto wykonało natomiast oświetlenie ul. Witosa na odcinku od bloków do kościoła św. Bartłomieja.
       Z kolei prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej Adam Lawrenz przyznaje, że oświetlenie powinno być zrobione podczas budowy bloków w 1999 r., jednak teraz nie może znaleźć dokumentów i wyjaśnić, dlaczego tak się nie stało.
  Informuje, że rada nadzorcza zaplanowała na przyszły rok przeznaczenie 10 tys. zł na rozpoczęcie prac oświetleniowych. - Przystępujemy do uzgodnień dotyczących koncepcji oświetlenia, ustalenia, gdzie, jakie lampy ustawić i obliczenia kosztów - mówi.
       Nie można wykonać oświetlenia według projektu sporządzonego przy budowie bloków, bo wokół nich są już chodniki. - Rozważamy możliwość podpięcia do każdego z budynków kilku lamp - mówi prezes.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo