Rozśpiewana sobota

  Rozmawiała I Fot. Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  z Julitą Maciaszek szefową Stowarzyszenia "Duże Różowe Słońce " w Sępólnie
  Rozśpiewana sobota
       - Kiedy po raz pierwszy pomyślała pani o festiwalu piosenki niepełnosprawnych na Krajnie, który za sprawą Stowarzyszenia "Duże Różowe Słońce" odbędzie się w sobotę w Sępólnie?
       - To było ze dwa lata temu na najsłynniejszym festiwalu niepełnosprawnych w Ciechocinku. Zazdrość mnie wzięła, że to taka świetna impreza i pomyślałam, że nasze stowarzyszenie też mogłoby coś takiego zrobić.
       - I udało się?
       - Oczywiście, choć od razu rozmachu Ciechocinka nie osiągniemy. W dwa miesiące przygotowaliśmy się do I Krajeńskiego Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych.
  Członkowie "Dużego Różowego Słońca" potrafią, a dzięki umiejętnościom Marii Milachowskiej, która współtworzyła przedszkole integracyjne w Sępólnie, nie obawiam się o poziom artystyczny. Dopisali także sponsorzy. Cały czas odbieram telefony od osób, które chcą dać nam nagrody. To miłe, że spotkaliśmy się z takim zrozumieniem.
       - Jak to będzie wyglądać?
       Festiwal odbędzie się w domu kultury i rozpocznie go hymn stowarzyszenia i projekcja krótkiego filmu o uczestnikach. Potem już tylko piosenki. Wystąpi 12 osób ze szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowego domu samopomocy w powiecie sępoleńskim. Akompaniować będzie siedem zespołów.
       - A jak przygotowania?
       - Od dwóch miesięcy ćwiczymy przebojowe piosenki z polskiego repertuaru. Zgłosili je wykonawcy, ale ze względu na możliwości wokalne musieli je zaakceptować opiekunowie. Na pewno będzie miło, dla wszystkich mamy nagrody, ale tylko jedna dostanie tę główną i weźmie udział w warsztatach muzycznych.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo