GRUDZIADZ 45-11-920

  Notowała (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

       To, że ludzie atakują i rozliczają prezydenta Grudziądza zadając trudne pytania, to przecież normalna rzecz. Każdy polityk, także na szczeblu niespełna 100-tysięcznego miasta, powinien to przyjąć jako rzecz oczywistą. Tak jest na całym świecie, w demokratycznych państwach. Jednak prezydent Grudziądza zachowuje się arogancko, jak na spotkaniu na Strzemięcinie, trzymając w jednej ręce mikrofon, a drugą rękę - w kieszeni i używając grubiańskich słów (np.
  "puszczać bąki") . Uważam, że powinien wykazać więcej kultury wobec mieszkańców i szanować ich niezależnie od tego, o co pytają czy wręcz się czepiają. Bo mamy do tego prawo, opłacając z podatków samorząd miejski.
       Należę do starszych grudziądzan i kocham nasze zabytki. Dlatego uważam, że przed samochwaleniem się prezydenta osiągnięciami, na każdym ze spotkań z mieszkańcami powinien wytłumaczyć się najpierw z oszpecenia Starówki budynkiem -"klockiem" dla PZU tuż pod nosem Muzeum. Domek ten nie nawiązuje w niczym do architektury stojących w pobliżu zabytków. Taki - ni przypiął, ni przyłatał... Gdy tamtędy idę i widzę tę szpetotę, chce mi się płakać...
       Bardzo cieszę się, że solanki z Maruszy będą wreszcie wykorzystane. I jako pierwsza będę próbowała skorzystać z zabiegów w Zakładzie Przyrodoleczniczym i piramidzie z tężnią. Tylko nikt na razie nie mówi, ile to będzie kosztować. A nie wątpię, że odgórnych limitów zabraknie i na te świadczenia zdrowotne. Wtedy trzeba będzie płacić komercyjnie... Uważam, że szefowie Geotermii Marusza powinni nam to szerzej przedstawić, skoro ośrodek leczniczy ma ruszyć już w grudniu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo