Dłużnicy bez ciepłej wody

  Dłużnicy bez ciepłej wody

  (dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Już w 67. zadłużonych mieszkaniach hydraulicy Spółdzielni Mieszkaniowej odłączyli ciepłą wodę. <b>
       Odłączanie dostaw ciepłej wody, to kolejny pomysł władz Spółdzielni Mieszkaniowej, aby "przypomnieć" uporczywym dłużnikom o konieczności uregulowania zaległych opłat czynszowych.
       Sucho u winnego
       
  W ciągu ostatnich tygodni ciepła woda przestała płynąć z kranów 67. zadłużonych spółdzielców, głównie mieszkańców Rządza.
       - W kilku przypadkach ten sposób okazał się skuteczny. Dłużnicy, albo od razu zapłacili, albo wykazali wolę uregulowania zaległości w ratach, bo najczęściej są to bardzo wysokie zadłużenia - mówi Magdalena Zygmunt, rzecznik prasowy Spółdzielni Mieszkaniowej.
       Odcięcie ciepłej wody nie jest jednak tak skuteczne, jak pozbawianie dłużników sygnału telewizji kablowej. To sposób jaki SM wprowadziła w ubiegłym roku i stosuje go do dziś. Jego skuteczność jednak zmalała, kiedy dłużnicy zauważyli, że można sobie kupić zestaw telewizji satelitarnej i długiem nadal się nie przejmować.
       Brudna woda u sąsiadów
       
  Na odłączaniu ciepłej wody cierpią nie tylko dłużnicy, ale także ich sąsiedzi. Po "operacji" odcinania jednego mieszkania, ze wszystkich kranów podłączonych do tego samego pionu płynie brudna woda. Co najmniej przez kilka godzin. - Niestety, tego nie uda się uniknąć - mówi Magdalena Zygmunt.
       W gablotach na klatkach schodowych wiszą informacje o łącznej wysokości zadłużenia mieszkańców bloku. Każdy spółdzielca może sprawdzić który z sąsiadów ma dług. Wystarczy pójść do SM przy ul. Moniuszki 13 i podpisać oświadczenie, że informacje o dłużnikach zatrzymamy wyłącznie dla siebie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo