Cztery tony ciepłej odzieży

  Cztery tony ciepłej odzieży

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Sukcesem zakończyła się przeprowadzona w Grudziądzu zbiórka ciepłej odzieży dla najbiedniejszych mieszkańców miasta. W minioną sobotę udało się zebrać niemal 4 tony ciepłych ubiorów.
       Sobotnią akcję, której przyświecało hasło: "Pomóż ubogim przetrwać zimę!" przeprowadziły już po raz trzeci wspólnie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej, Polskim Czerwonym Krzyżem, Caritasem i Towarzystwem Brata Alberta. Na terenie całego miasta, głównie zorganizowano 30 punktów przyjęć darowanej odzieży. Większość z nich zlokalizowana była w samorządowych szkołach podstawowych i gimnazjach.
       - W punktach zbiórki odzieży przez cztery godziny dyżurowali w sobotę głownie członkowie Szkolnych Kół PCK i Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami - mówi Aleksandra Tęsiorowska z Działu Pomocy Środowiskowej MOPR. - Wielu ofiarodawców, szczególnie osób starszych, którzy nie mogli osobiście dotrzeć z odzieżą do punktów zbiórki, korzystali z możliwości telefonicznego zgłoszenia chęci przekazania odzieży, a nasi wolontariusze odbierali paczki z odzieżą w domach ofiarodawców. Do naszych punktów przynoszono w sobotę głównie swetry, kurtki, spodnie, spódnice. Jest to ciepła odzież zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Odzież z punktów przyjęć trafiła obecnie do magazynów Grudziądzkiego Centrum Caritas i Towarzystwa Pomocy imienia świętego Brata Alberta.
       Organizatorzy akcji zapewniają, że po segregacji zebrana w sobotę odzież trafi niezwłocznie do podopiecznych grudziądzkich instytucji i organizacji charytatywnych.
       -
       W nadchodzący weekend Grudziądzki Bank Żywności przeprowadzi w super i hipermarketach przedświąteczną zbiórkę artykułów spożywczych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo