Rozbieranie po ogniu

  Rozbieranie po ogniu

  Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nasi Czytelnicy wielokrotnie dopytywali, co będzie ze spalonym budynkiem przy ul. Grodzkiej. Jak się okazuje, uczelnia ma nakaz rozbiórki.
       Wiadomo już, że przyczyną pożaru w poszpitalnym budynku, będącym teraz własnością Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem, było zaprószenie ognia. - Budynek nie był dostatecznie zabezpieczony. Kręcili się tam zbieracze, dzieci - powiedział nam oficer prasowy policji Jan Kociński.
       Zachwiana konstrukcja
       
  Inspekcja nadzoru budowlanego po przeprowadzeniu ekspertyzy zgliszcz wydała nakaz rozbiórki. - Pożar strawił dużą część górnych kondygnacji i odbudowa jest nieuzasadniona ekonomicznie i technicznie. Są wątpliwości, co do stabilności konstrukcji - mówi rektor Krzysztof Kannenberg.
       Rozbiórkę trzeba wykonać w ciągu pięciu miesięcy od decyzji, wydanej pod koniec września. Ale na razie toczy się sprawa pomiędzy uczelnią i towarzystwem ubezpieczeniowym w Bydgoszczy. - Przyznane ubezpieczenie nas nie satysfakcjonuje. W samej decyzji są sprzeczności - podkreśla rektor. Na początku grudnia odbędzie się rozprawa ugodowa. Jeśli jednak ugoda nie zostanie zawarta, to nie wiadomo, czy budynek, jako dowód w sprawie, będzie można rozebrać.
       Patrzy optymistycznie
       
  Rektor zapytany przez "Pomorską", co będzie z Grodzką po rozbiórce, powiedział, że pozostanie w gestii uczelni, która się rozwija i będzie potrzebować nowych pomieszczeń. Projekt rozbudowy uczelni ma się znaleźć w programie rozwoju województwa na lata 2007 - 2013. Rektor przyznaje, że jak zawsze, także na rozbudowę patrzy optymistycznie.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo