W "dziupli" jak w sklepie

  W "dziupli" jak w sklepie

  (dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Grudziądzcy policjanci zlikwidowali "dziuplę", w której kwitł handel kradzionymi samochodami i częściami zamiennymi.
       "Interes" prowadził 37-letni Mirosław K., oficjalnie gospodarz z podgrudziądzkiej Rudy. Jednak więcej niż na rolnictwie, zarabiał na paserstwie. Na terenie jego gospodarstwa policjanci znaleźli trzy niedawno skradzione samochody, cztery w trakcie rozmontowywania oraz 180 części zamiennych: drzwi, kierownice, skrzynie biegów, komputery pokładowe...
       - Magazyn Mirosława K. wyglądał jak sklep - mówi nadkom. Marzena Reimus, oficer prasowy grudziądzkiej komendy, - wszystkie części były dokładnie oczyszczone, opakowane i przygotowane do sprzedaży.
       
  Na działce Mirosława K. policjanci znaleźli także 30 kompletów tablic rejestracyjnych. W większości były to numery samochodów, które w ostatnim czasie zostały skradzione na terenie całego województw kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego.
       Zatrzymany mężczyzna przyznał się do prowadzenia nielegalnego handlu. Kradzieży aut jednak się wyparł. Jakim cudem trafiały na jego podwórko? Nie pamięta.
       Mirosław K. ma żonę i piątkę dzieci.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo