Miliony na rury

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Z 16 samorządów województwa kujawsko-pomorskiego tylko dwie gminy z naszego regionu - Sępólno i Tuchola - dostaną dofinansowanie na budowę kanalizacji.
       Kiełpin do sieci
       
  W tym tygodniu przyznano pieniądze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na obszary przeznaczone do restrukturyzacji. To nie wszystko, bo dotowane inwestycje dziesięcioprocentowym zastrzykiem zasili także minister gospodarki.
       Tuchola dostała 1 mln 230 tys. zł na budowę kanalizacji w Kiełpinie.
  Całe zadanie ma kosztować 2 mln 225 tys. zł. - Kiełpin to prawie tysiąc mieszkańców, więc to duża inwestycja - mówi Maciej Gierszewski z wydziału infrastruktury i rozwoju gospodarczego Urzędu Miejskiego w Tucholi. - Umowę musimy podpisać najpóźniej w styczniu, a roboty zaczniemy na wiosnę.
       
  Na Turystyczną
       
  W szczęśliwej szesnastce znalazła się także gmina Sępólno. Dostała 1 mln 617 tys. zł na kolejny etap "wielkiej rury" w Sępólnie. - Te pieniądze są na sieć kanalizacyjną w obrębie ul. Turystycznej - mówi burmistrz Waldemar Stupałkowski. - Całość ma kosztować 2 mln 696 tys. zł.
       
  Sępólno ma jeszcze cztery wnioski na liście rezerwowej, ale trzeba się cieszyć z tego, co już jest pewne.
       Przypomnijmy, że gmina Sępólno starała się już o pieniądze unijne na kanalizację. Dotąd bezskutecznie. - To tak potrzebna inwestycja w Sępólnie, że nie czekaliśmy na dotacje i zaczęliśmy sami - wyjaśnia Stupałkowski. - Już mamy kanalizację za 3 mln zł, z czego większość - poza naszymi 600 tys. zł - pochodzi z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Dotacja unijna to duży zastrzyk.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo