Szandar dla gości

  Tekst i fot. Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Szandar dla gości
  W środę wieczorem do Cekcyna przyjechała delegacja z Ukrainy. Mimo ciemności goście zobaczyli inwestycje, na które gminie udało się zdobyć unijne pieniądze.
  Szandar dla gości
       Wizyta organizowana jest przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów z Warszawy, a program finansowany z grantów ministerstwa spraw zagranicznych i Fundacji Friedricha Eberta. - Celem wizyty jest możliwie jak najbardziej przekrojowa prezentacja działań samorządu w danym regionie - informuje Marcin Skonieczka ze Stowarzyszenia Młodych Gminy Płużnica, jeden z organizatorów spotkania. - Najpierw było szkolenie teoretyczne, a później nasi goście ruszyli w teren, aby zobaczyć, jak funkcjonują samorządy. Ukrainę czeka reforma administracyjna, stąd takie zainteresowanie.
       
  Na pierwszy rzut poszła szkoła, gdzie radni miejscy i powiatowowi oraz burmistrzowie i działacze organizacji pozarządowych dowiedzieli się o współpracy polskich i ukraińskich zespołów oraz międzynarodowym festiwalu muzycznym. Wójt Jacek Brygman opowiedział o funkcjonowaniu gminy i zdobywaniu unijnej kasy oraz działaniach na rzecz środowiska. Oglądano ocieploną szkołę i zmodernizowane ulice oraz gospodarstwo agroturystyczne Wojciecha Sierosławskiego i stację uzdatniania wody w Wielkich Budziskach. Goście pytali o wszystko - kanalizację, inwestycje, bezrobocie, a nawet ile jest krów w gospodarstwach. - Wójt młody, zna się na interesach - mówili z uznaniem samorządowcy z Ukrainy.
       Ciepłe przyjęcie zgotowano gościom w grzybowej wiosce w Krzywogońcu oraz gospodarstwie agroturystycznym Heleny Pałkowskiej, gdzie nie zabrakło ziemniaczanego szandaru.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo