Tylko na wychowawcę

  Tylko na wychowawcę

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zarząd powiatu nie zaakceptował kandydatury Magdaleny Hilińskiej na dyrektorkę tworzonego w Więcborku domu dziecka.
       Psychologowie na nie
       
  Zdaniem komisji, spotkanie z jedyną kandydatką, która spełniła wszystkie wymogi formalne w konkursie na dyrektora domu dziecka, nie było zadowalające. Taka ocena dotarła na zarząd. Pracująca do czasu urodzenia dziecka w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Warszawie sępolanka słabo wypadła już na testach psychologicznych. Dwóch psychologów - w tym jeden uprawniony do badania w w województwie kujawsko-pomorskim kandydatów do policji, służb więziennych lub chcących posiadać broń - orzekło, że kandydatka na dyrektorkę ma wszelkie predyspozycje do pracy jako wychowawca. Do organizowania i prowadzenia takiej placówki się nie nadaje.
       Radca decyduje
       
  - My - bez wiedzy o wynikach rozmów z psychologami - też oceniliśmy, że pani Hilińska słabo zna się na organizacji i zarządzaniu instytucjami - twierdzi przewodniczący komisji konkursowej wicestarosta Jan Spirka. - Po prostu brakuje jej doświadczenia i chyba słabo przygotowała się do konkursu.
       
  Co dalej? Jeszcze nie wiadomo, czy będzie kolejny konkurs czy powierzenie obowiązków. Zarząd powiatu czeka na opinię radcy prawnego starostwa. Ma zdecydować, czy możliwe jest ogłoszenie konkursu lub powierzenie obowiązków dyrektora osobie z niższymi kwalifikacjami. A czas nagli, bo zaczyna się remont internatu "ekonomika" w Więcborku i to szef placówki powinien decydować o jego przebiegu. W lutym dom dziecka ma być otwarty.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo