Kasztanów żal

  Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Obrońcy drzew jednoczą się i zapowiadają, że nie dadzą niszczyć przyrody w gminie. Czekają też na odpowiedź na petycję, jaką skierowali do władz powiatowych.
       Przypomnijmy, pismo w obronie drzew na trasie Śliwice-Lińsk przekazane zostało na sesji Rady Powiatu. Po wycince zostały tam drzewa tylko po jednej stronie, a mieszkańcy obawiali się, że są zakusy na kolejne.
       Nie niszczyć
       
  - Chodzi nam tylko o to, aby nie niszczyć naszego dziedzictwa - mówi Genowefa Glaza-Nispel z Linówka, która wystąpiła na sesji w obronie drzew.
  - Śliwice są gminą mającą tradycje. Czy to nie dziwne, że prawie nie ma tu starego drzewostanu? W alei rosną kasztany z 1883 roku. Nie są pielęgnowane, więc może pięknie nie wyglądają, ale gdyby o nie zadbać, byłoby inaczej.
       
  Ekolodzy ze Śliwic przypominają, że była to jedna z piękniejszych alejek kasztanowych w okolicy i nadal nią jest, choć części drzew już nie ma.
       Trzeba pilnować
       
  Czterysta metrów wjazdu do Śliwic jest już pozbawione drzew po obu stronach, bo - zdaniem części mieszkańców - były zagrożeniem dla kierowców. Choć na razie planów wycinki nie ma, ekolodzy dmuchają na zimne. Podkreślają, że nie zamierzają się z nikim wadzić, ale chcą wiedzieć, jak na sprawy patrzą w powiecie. - Myślę, że brak drzew może sprawić, że kierowcy będą jeździć szybciej - twierdzi Glaza-Nispel. - Liczymy na odpowiedź, bo chcemy poznać stanowisko władz.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo