Towarzysz małżonki

  Towarzysz małżonki

  Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Burmistrz Edmund Kowalski w odpowiedzi na głosy naszych Czytelników zapowiada, że rozliczy się ze swojego programu wyborczego. A już teraz polemizuje z niektórymi wypowiedziami.
       - Ogłoszenie o realizacji programu wyborczego zostanie w odpowiednim czasie opublikowane i to na mój osobisty koszt, nie na koszt gminy - mówi burmistrz Kowalski.
       W naszej rubryce "Ludzie mówią" pojawiały się ostatnio głosy wzywające burmistrza do rozliczenia się z mijającej kadencji. Padł m.in. zarzut, że nie powstały nowe zakłady pracy, a przez supermarkety ubyło 15 sklepów.
       Burmistrz podaje, że w grudniu 2004 roku w gminie było 1146 podmiotów gospodarczych, w tym 984 zajmujące się stałym handlem (41 było zawieszonych). Teraz jest 1210 placówek, w tym 1028 handlowych (zawieszone 44). - A więc nastąpił wzrost liczby punktów handlowych - zauważa. Podaje też liczbę stanowisk pracy w nowych dyskontach: 14 w "Biedronce" i 50 w budynku "POLOmarketu".
       Ponadto podkreśla, że obowiązują ulgi dla działających podmiotów gospodarczych w celu zwiększenia zatrudnienia. Pomimo że ministerstwo zmniejszyło subwencję wyrównawczą za niezastosowanie górnych stawek podatku od nieruchomości i innych obniżek. Informuje, że będzie wnioskował na sesji o niepodnoszenie od stycznia wszystkich podatków. - Staram się służyć społeczeństwu i realizować jego potrzeby - podkreśla.
       Edmund Kowalski ustosunkował się także do słów innego Czytelnika, że "już czas byłoby towarzysza Kowalskiego odstawić na boczny tor". Burmistrz stwierdził, że jest jedynie towarzyszem życiowym swojej żony, do partii nie należał.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo