Uniwersytet do poprawki

  Uniwersytet do poprawki

  (bas)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Włocławscy radni nie przyjęli projektu uchwały w sprawie powołania w mieście Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
       13 włocławskich radnych głosowało podczas poniedziałkowej sesji za przełożeniem na późniejszy termin decyzji w sprawie utworzenia w mieście Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sześć osób było takiej decyzji przeciwnych, jedna wstrzymała się od głosu.
       Ideą Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest przede wszystkim aktywizowanie osób starszych , poprzez rozwijanie ich zainteresowań, stworzenie możliwości nawiązywania kontaktów towarzyskich i czynny wypoczynek. Placówka, w której odbywać się mają zajęcia - wykłady, konserwatoria, spotkania, ma mieć swą siedzibę przy ul. Nowomiejskiej 25.
       Zdaniem większości radnych powołanie uniwersytetu nie zostało jednak przez prezydenta właściwie uzasadnione. Z tego głownie powodu ten punkt poniedziałkowych obrad został przesunięty na kolejną sesję, która odbędzie się na przełomie listopada i grudnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo