Stop pijanym kierowcom

  Stop pijanym kierowcom

  Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Kierowcy jeżdżący za szybko i po pijanemu, fałszywe alarmy oraz niebezpieczeństwo wycieku amoniaku - o takich zagrożeniach mówili na wczorajszej sesji radni powiatowi.
       W porządku obrad były bowiem informacje o stanie bezpieczeństwa publicznego i pożarowego.
       Wykroczenia kierowców
       
  Jak wynika z danych policji, poważnym zagrożeniem jest obecnie łamanie przepisów ruchu drogowego. - Nasiliły się wykroczenia popełniane przez kierowców - alarmował zastępca komendanta Janusz Górecki.
  Stąd policyjne akcje mające na celu spowolnienie ruchu. - Radar na ul. Bydgoskiej w ciągu dwóch godzin zrobił 50 zdjęć - podkreślił komendant. Coraz więcej osób siada za kółko po spożyciu alkoholu. Do końca września policja zatrzymała 175 pijanych kierowców, w tym 84 rowerzystów, a w zeszłym roku - 135.
       Radni zastanawiali się, czy nie warto byłoby powołać straż gminą i wyposażyć ją w radar. Wtedy pieniądze z mandatów byłyby na poprawę bezpieczeństwa w powiecie. Komendant stwierdził, że jest jak najbardziej za taką inicjatywą.
       Namierzą numer
       
  Przy omawianiu interwencji straży pożarnej zainteresowanie wywołały fałszywe alarmy. Jak informował dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP Leszek Grugel, straż posiada rejestrator rozmów z wyświetlaczem numeru telefony, dzięki czemu może ustalić, kto dzwoni. Może także ustalić, z której budki telefonicznej było wezwanie.
       Radni pytali o zagrożenie wycieku amoniaku używanego przez przetwórnię przy ul. Sępoleńskiej. - Uzupełnianie amoniaku odbywa się w sposób monitorowany. Staramy się uczestniczyć w tym, żeby zminimalizować niebezpieczeństwo w razie nieszczelności - uspokajał Grugel.
       Sesja poświęcona była też realizacji powiatowego programu zapobiegania przestępczości. Radni nie zgłosili żadnych uwag.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo