Fontanna jak nowa

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zniszczona balustrada przy fontannie chłopca z rybą w Grudziądzu już jest odnowiona. Jutro, najpóźniej pojutrze nastąpi odbiór prac.
  Fachowcy z Zakładu Konserwacji Zabytków z Malborka "fakturują" odnowione części balustrady, aby ich powierzchnia była dokładnie

  Fachowcy z Zakładu Konserwacji Zabytków z Malborka "fakturują" odnowione części balustrady, aby ich powierzchnia była dokładnie taka, jak starych, nie zniszczonych elementów. Wierzchnia warstwa musi być nieco chropowata. ©Piotr Bilski

       Fontanna na Rybnym Rynku za kilka dni będzie działać. Naprawione są przewody doprowadzające wodę, a rzeźba chłopca z rybą oraz balustrada była poddana pracom konserwatorskim. Pracownicy Zakładu Konserwacji Zabytków w Malborku fachowo wykonali wszystkie prace. Uzupełnili brakujące elementy zniszczonego obiektu i nadali im "stary" wygląd. Chropowatą powierzchnię uzyskali bez udziału środków chemicznych, specjalnymi narzędziami. Już jutro odebranie prac.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo