Obiecanki cacanki

  (bn)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy Borów z niepokojem czekają na wieści o autobusie szynowym, który ma poprawić łączność z Trójmiastem. Na razie nic na ten temat nie wiadomo, choć województwo pomorskie już się zadeklarowało. </i>
       Przypomnijmy, województwa mają problem z finansowaniem połączeń poza swoim obszarem. Granica przebiega w pobliżu Lipowej, gmina Śliwice, a następna w okolicach Silna, gmina Chojnice.
       18 sierpnia w Śliwicach odbyło się spotkanie w sprawie połączeń. Ludzie mieli nadzieję, że ruszy szynowy autobus, tak aby miejscowości z obu województw zostały skomunikowane. - Województwo pomorskie zaproponowało, że będzie finansować linie Działdowo-Chojnice i Laskowice-Czersk, a kujawsko-pomorskie - połączenia Toruń-Malbork i Wierzchucin-Kościerzyna - mówi Dariusz Spica, sołtys Lipowej i członek komitetu obrony kolei. - Nieoficjalnie wiemy, że rozkłady jazdy nie zostały zmienione. Teraz czekamy na wypełnienie obietnic złożonych nam przez radnego wojewódzkiego Jerzego Ortmanna, który zapewniał, że kiedy Pomorskie się zadeklaruje, Kujawsko-Pomorskie da autobus szynowy.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo