Inwestycyjny skok

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W trakcie rozpoczynającego się dziś III Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, wyróżnione zostaną najlepsze samorządy powiatowe w kraju. Jest wśród nich grudziądzki powiat ziemski. <b>
       Dziś i jutro w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie obradować będzie III Samorządowe Form Kapitału i Finansów. Obrady te są znakomita okazją do wręczenia statuetek im. Kazimierza Wielkiego tym samorządom, które w ostatnim roku poczyniły największe inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca.
       - W ubiegłym roku zajęliśmy w tym rankingu 26 miejsce - mówi Halina Kowalkowska, starosta grudziądzkiego powiatu ziemskiego. - W tym roku, na 379 powiatów w Polsce, sklasyfikowani zostaliśmy na 7 pozycji. Jest to ogromny skok. Procentują tu zarówno współpraca z lokalnym biznesem, jak i podejmowane przez nas działania na rzecz pozyskania środków na realizację planowanych inwestycji.
       
  Najlepsze w kraju samorządy wyłaniane są w wszechstronnym rankingu inwestorów samorządowych w Polsce, który już od trzech lat prowadzony jest przez prof. Pawła Swianiewicza i publikowany przez dwutygodnik "Wspólnota".
       W III Samorządowym Forum Kapitału i Finansów w Warszawie uczestniczyć będą przedstawiciele władz powiatu grudziądzkiego, a podczas Gali Inwestorów Samorządowych, statuetkę im. Kazimierza Wielkiego odbierze Halina Kowalkowska, starosta grudziądzki.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo