Mieszkańcy papieżowi

  Mieszkańcy papieżowi

  (w)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pod obeliskiem mieszkańcy i władze Łasina złożyli wiązanki kwiatów.

  Pod obeliskiem mieszkańcy i władze Łasina złożyli wiązanki kwiatów. ©Piotr Bilski

  Wczoraj na skwerze Jana Pawła II odsłonięto i poświęcono obelisk upamiętniający papieża-Polaka.
  Pod obeliskiem mieszkańcy i władze Łasina złożyli wiązanki kwiatów.

  Pod obeliskiem mieszkańcy i władze Łasina złożyli wiązanki kwiatów. ©Piotr Bilski

       W miniony czwartek na sesji Rady Miejskiej w Łasinie radni podjęli dwie uchwały, które zrealizowane zostały już wczoraj. Jedna z nich dotyczyła nadania placowi naprzeciw kościoła parafialnego p.w. św. Katarzyny nazwy "skwer Jana Pawła II". Druga uchwała łasińskich radnych dotyczyła wzniesienia, w centralnym punkcie tego placu, obelisku upamiętniającego pontyfikat pierwszego papieża-Polaka.
       Uchwały łasińskiego samorządu, które podjęto z inicjatywy działaczy Akcji Katolickiej, doczekały się realizacji już wczoraj.
       W 27. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, która już po raz piąty obchodzona była w całym kraju jako Dzień Papieski, odbyły się wczoraj w Łasinie uroczystości oficjalnego nadania skwerowi imienia oraz odsłonięcia i poświęcenia wzniesionego na nim obelisku Jana Pawła II.
       Wczorajsze uroczystości zainaugurowała uroczysta msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II, którą w kościele p.w. św. Katarzyny pod przewodnictwem ks. Edmunda Tucholskiego, odprawili duchowni księża dekanatu łasińskiego.
       W podstawę obelisku wmurowano pamiątkowe dokumenty, w tym obie "papieskie" uchwały samorządu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo