Najpierw nagrają płytę

  Najpierw nagrają płytę

  MARIUSZ STRZELECKI

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Underdark z Ciechocinka potrafi zagrać bardzo szybko i ciężko

  Underdark z Ciechocinka potrafi zagrać bardzo szybko i ciężko ©MARIUSZ STRZELECKI

  Ciechocińska formacja Underdark gra szybkiego i ciężkiego rocka. W tym roku muzycy chcą nagrać płytę demo. Marzą o zaprezentowaniu się na niemieckiej scenie rockowej. Zespół powstał w kwietniu ubiegłego roku. Pierwszy koncert zagrali w ciechocińskim kinie "Zdrój" podczas... harcerskiego festiwalu piosenki. Skład formacji często się zmieniał. Od lipca tego roku grupę tworzą: Bartłomiej Plichta (gitara), Adam Sobota (bas i wokal) Łukasz Stemplewski (gitara basowa) i Krzysztof Biaduń (perkusja).
  Underdark z Ciechocinka potrafi zagrać bardzo szybko i ciężko

  Underdark z Ciechocinka potrafi zagrać bardzo szybko i ciężko ©MARIUSZ STRZELECKI

  Wszyscy muzycy uczą się w szkołach średnich w Aleksandrowie, Ciechocinku i Toruniu. - To co gramy można w skrócie określić, jako thrash metal. Inspiruje nas wiele różnych zespołów, na przykład Metallica, Slayer, Vader, Death - opowiadają młodzi metalowcy. - Staramy się jednak zachować oryginalność, tworzyć własną muzykę i nie kopiować znanych formacji.

  Zespół ma już kilka własnych utworów. Podczas koncertów można również posłuchać w ich wykonaniu coverów, m.in.
  Metalliki i Running Wild. Młodzi muzycy grali już w Aleksandrowie (klub "Fado"), w Ciechocinku (np. podczas minifestiwalu "Depresja 2005") i w Koronowie pod Bydgoszczą podczas Przeglądu Zespołów Młodzieżowych. O tym ostatnim koncercie woleliby zapomnieć. - Jury oceniało niesprawiedliwie, nagłośnienie było do niczego, organizacja również - twierdzi Underdark. Na razie grupa nie ma sprecyzowanych planów koncertowych. Być może swoją grą wesprą w Ciechocinku przyszłoroczną Orkiestrę Owsiaka. Na pewno będą w najbliższych miesiącach pracowali nad płytą demo z prawdziwego zdarzenia. - Po nagraniu krążka będziemy się starali wysłać go do Niemiec, gdzie młode zespoły, grające ciężką muzykę, mają większą szansę zaistnieć - zapewniają metalowcy z uzdrowiska.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo