Wielka kasa

  Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wszystkie szkoły w gminie Lubiewo dostały pieniądze na realizacje projektu "Szkoła marzeń". Lubiewo i Bysław zgłosiły cztery propozycje - wszystkie przyjęte.
       Jedyni w powiecie
       
  W gminie jest się z czego cieszyć, bo na zajęcia dodatkowe trafi do szkół około 300 tys. zł. W całym kraju do realizacji projektu zakwalifikowano 443 projekty - w Kujawsko-Pomorskiem - 27. Jako jedyne z powiatu weryfikację przeszły Zespoły Szkół w Bysławiu i Lubiewie, które pisały po dwa odrębne wnioski - dla szkół podstawowych i gimnazjów. Ich autorzy już w niedzielę z Internetu wiedzieli, że odnieśli sukces. Wczoraj do gminy trafiło oficjalne pismo.
       - To nasz wspólny wakacyjny wysiłek - mówi Roman Chmara, dyrektor Zespołu Szkół w Bysławiu. - Trzeba było przysiąść, pomyśleć. Nauczyciele pracowali nad tym w czasie wolnym. Przyznam, że o takich pieniądzach na zajęcia pozalekcyjne nawet nam się nie śniło. Na pewno jest to nasz wielki sukces.
       
  Na rozwój
       
  Pieniądze zostaną przeznaczone na dodatkowe zajęcia m.in. z logopedą. Będzie korekta wad postawy i ścieżki edukacyjne. - Część z nich odbywać się będzie w miejscu zamieszkania uczniów - podkreśla Bożena Ziółkowska, wicewójt Lubiewa. - Jak dzieci dojadą do Suchej czy Trutnowa, to tam się już wszystko kończy i nic dziwnego, bo z takiej odległości trudno je wyciągać jeszcze raz do szkoły. Teraz są pieniądze, aby zorganizować im czas i pomoc na miejscu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo