Domy z eurostandardami

  Domy z eurostandardami

  (w)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Domy Dziecka w Biołochowie i Wydrznie przekształcono w tym tygodniu w "placówki wielofunkcyjne". Była to tylko formalność, gdyż placówki te odpowiadają już standardom unijnym.
       - Zgodnie z rozporządzeniem ministra polityki społecznej - mówi Halina Kowalkowska, starosta grudziądzkiego powiatu - działające od lat na terenie powiatu ziemskiego dwie Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze w Białochowie i Wydrznie, podobnie jak inne w całym kraju, muszą w 2006 roku odpowiadać standardom Unii Europejskiej. Oznacza to, że dotychczasowe placówki typu socjalizacyjnego muszą zostać przekształcone w placówki wielofunkcyjne. Zarówno w przypadku Białochowa, jak i Wydrzna to obligatoryjne przekształcenie jest zwykłą formalnością. Bowiem tam oprócz funkcji socjalizacyjnej realizowane są z powodzeniem inne funkcje.
       
  W placówkach tych funkcjonują np. grupy usamodzielnienia, które pozbawiają je instytucjonalności, przyjmowane są dzieci z interwencji, a na terenie tych domów prowadzone są też działania terapeutyczne z dzieckiem i jego rodziną, pozyskiwane są rodziny zaprzyjaźnione, adopcyjne i zastępcze.
       Te, od lat prowadzone u nas działania, są atrybutem "placówki wielofunkcyjnej". Tak więc w przypadku powiatu te wymagane przez przekształcenia są zwykłą formalnością.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo