Chcą prawa głosu

  Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy Piły zakwestionowali podjętą na ubiegłej sesji uchwałę Rady Gminy w sprawie konsultacji społecznych i skierowali pismo w tej sprawie do Urzędu Wojewódzkiego.
       Protestującym nie podoba się punkt mówiący o tym, że w konsultacjach mają prawo brać udział osoby stale zamieszkujące w gminie, posiadający czynne prawo wyborcze.
       - Naszym zdaniem uchwała jest podjęta wbrew prawu - mówią Czytelnicy, nie kryjąc, że obawiają się, że gmina chce im zamknąć usta w dyskusji o ewentualnej lokalizacji szpitala w Pile-Młyn.
  - Uchwała bije nie tylko w nas, ale i mieszkańców Unii Europejskiej, którzy osiedlili się w Pile. W wydziale prawa i nadzoru Urzędu Wojewódzkiego zakwestionowaliśmy całą uchwałę. Nie można wykluczać tych, którzy mają na osiedlu całoroczne domki. Czujemy się potraktowani po macoszemu, choć inwestowaliśmy tu wielkie pieniądze.
       
  W gminie nikt nic na ten temat jeszcze nie wie. - Poczekajmy, aż wypowie się Urząd Wojewódzki - mówi wójt Jacek Czerwiński. - Na razie nie mamy stamtąd żadnych sygnałów. Podobne do naszej uchwały mają gminy Sośno czy Barcino i nikt ich nie podważał. Jeśli dostaniemy jakąkolwiek informację z Urzędu Wojewódzkiego, natychmiast poinformujemy mieszkańców.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo