Tajnie zagłosują

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  O tym, czy gminną przychodnię przejmie prywatna spółka lekarzy, zdecydować ma cała załoga - takie jest postanowienie rady społecznej.
       Wziąć i zatrzymać
       
  Jak już informowaliśmy, pięcioro lekarzy związanych z Miejsko-Gminnym Zakładem Opieki Społecznej w Więcborku zarejestrowało spółkę "Provita".
       Bogumiła Drogoś-Mierzejewska, Beata Jakubowska, Tomasz Mesjasz, Anna Żurakowska i Elżbieta Poćwierz-Laska chcą sprywatyzowania przychodni przy Powstańców Wielkopolskich. Ich zdaniem poprawi to funkcjonowanie placówki i zniechęci konkurencję do tworzenia podstawowej opieki zdrowotnej w Więcborku lub zapobiegnie ewentualnemu odpływowi pacjentów.
       Rada z pismem
       
  Burmistrz i radni nie zajęli stanowiska w sprawie prywatyzacji, ponieważ czekali na oficjalne zawiadomienie o pomyśle właścicieli "Provity".
       Takie pismo dostała rada społeczna MGZOZ. Andrzej Chatłas, Janusz Holka, Józef Kujawiak, Jerzy Buszkowski i Andrzej Marach ze społecznej rady MGZOZ postanowili, że nie wypowiedzą się do czasu, aż wszyscy pracownicy przychodni zabiorą głos.
       Każdy ma głos
       
  - Chcemy, aby dyrektor Mesjasz przeprowadził tajne głosowanie wśród załogi - wyjaśnia Andrzej Marach, przewodniczący rady MGZOZ. - Wszyscy - od pracownika wymieniającego klamki w przychodni aż po lekarzy na kontraktach - muszą się wypowiedzieć.
       
  Członkowie rady MGZOZ ustalili, że następne posiedzenie w sprawie prywatyzacji przychodni odbędzie się dopiero po tajnym głosowaniu.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo