Droższy remont na Warszawskiej...

  Droższy remont na Warszawskiej...

  (w)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przyjęty przez grudziądzką Radę Miejską, zaledwie dwa tygodnie temu, Wieloletni Plan Inwestycyjny na lata 2005-2009 musi być już zmieniony. W porządku obrad poniedziałkowego posiedzenia samorządu znalazły się bowiem projekty stosownych uchwał.
       W połowie sierpnia Urząd Miejski ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Warszawskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Nauczycielską do ul. Rydygiera. Inwestor tego zadania - samorząd miasta planuje na tym odcinku ulicy Warszawskiej zmodernizować także całą tzw. infrastrukturę towarzyszącą.
       - Oferty otwarte zostały 21 września - informuje Małgorzata Malinowska, wiceprezydent Grudziądza - i okazało się, że do przetargu złożono tylko jedną ważną ofertę.
  Opiewała ona na kwotę 12.500.000 złotych. Jest to więcej od szacunkowej kwoty, zapisanej na realizację tego zadania w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym. Dodać trzeba także, że miasto poniosło już pewne koszty związane z przygotowaniem tej inwestycji. W tej chwili zachodzi więc konieczność zwiększenia planowanych nakładów na modernizację fragmentu ulicy Warszawskiej o kwotę 2.600.000. złotych. Zmodyfikowany musi zostać także szczegółowy plan finansowy, który jest częścią integralną Wieloletniego Planu Inwestycyjnego.
       
  Projekty dwóch uchwał zawierających zmiany w WPI i planie finansowym przedłożone zostaną radnym na poniedziałkowym posiedzeniu grudziądzkiego samorządu.
       Jak dodatkowo poinformowano w Ratuszu, w wyniku rozmów pani wiceprezydent z oferentem, termin zapłaty ostatniej transzy należności, w wysokości 2.600.000 zł, zostanie przesunięty na 2007 rok.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo