Autobusy marki "Scania"

  Autobusy marki "Scania"

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ostatnie nadzwyczajne posiedzenie grudziądzkiej Rady Miejskiej zwołano z inicjatywy prezydenta miasta. W porządku obrad ponownie projekt uchwały w sprawie poręczenia kredytu bankowego dla MZK.
       O stanie technicznym taboru miejskiego przewoźnika radni dyskutowali na sesji niemal dwie godziny. Dyskusję tę wywołał projekt uchwały o poręczeniu 2-milionowego kredytu na zakup szwedzkich średniopodłogowych dużych autobusów marki "Scania". Ten bankowy kredyt musi jednak poręczyć miasto. Wszyscy byli zgodni, że miejski przewoźnik musi odnowić i to szybko, swój tabor. Radni opozycyjni twierdzili, że kupowanie w tej chwili dużych, bo jedenastometrowych autobusów, mogących przewozić 90 pasażerów jest decyzją fatalną.
       Lepszym rozwiązaniem byłoby kupno przez MZK mniejszych autobusów. Niektórzy radni nie kryli swych obaw przed konsekwencjami poręczenia kredytu dla przedsiębiorstwa "stojącego na krawędzi bankructwa".
       Zabierając głos prezydent Grudziądza Andrzej Wiśniewski zapewniał radnych, ze miasto nie ponosi żadnego ryzyka w związku z poręczeniem tego kredytu. Jest to tylko spełnienie bankowego wymogu formalnego, a nie wyłożenie z kasy miejskiej dwóch milionów złotych na zakup autobusów. Andrzej Wiśniewski wyjaśnił także, że na zakup autobusów nie musi być ogłaszany przetarg. Art. 130 ustawy o zamówieniach publicznych zezwala na skorzystanie z możliwości bezprzetargowych zakupów resortowych.Uchwalę w sprawie poręczenia kredytu podjęto większością głosów.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo