Kradli TIR-y na potęgę

  Kradli TIR-y na potęgę

  (my)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  </b>Dolnośląska policja rozbiła sześcioosobowy gang kradnący TIR-y. Wszyscy podejrzani są mieszkańcami naszego województwa.
       Dwóch z podejrzanych zatrzymano w sierpniu. Pozostałych ujęto na początku tego tygodnia - m.in. w Bydgoszczy. Jeden wpadł w ręce mundurowych, kiedy pilnował skradzionego TIR-a na stacji paliw w okolicach Gniezna. Mężczyźni byli obserwowani od jakiegoś czasu. Zarzucono im kradzież czterech TIR-ów w okolicach Wrocławia,Pomorskiego i Bydgoszczy. Tylko dwa, z skradzionych aut, były warte około 450 tysięcy złotych. - Rozbiliśmy też dziuplę w lesie, na terenie powiatu żnińskiego. Znalezione tam części samochodowe świadczą o tym, że kradzieży mogło być znacznie więcej, około 30 - mówi sierżant sztabowy Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
       W gangu istniał podział ról - jedni kradli auta, inni ich ubezpieczali, dwie osoby rozbierały samochody na części i sprzedawały. Wobec czterech podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt. Dwaj mają odpowiadać z wolnej stopy.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo