Za unijny "zastrzyk"

  Za unijny "zastrzyk"

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  105 tysięcy złotych na zakup nowych pozycji otrzyma niebawem grudziądzka Biblioteka Miejska. Do końca raku zbiory książnicy wzbogacą się o pięć tysięcy książek.
       - Pieniądze te trafią do Grudziądza - mówi Karola Skowrońska, dyrektor Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego - w ramach unijnego programu, który w Polsce, za pośrednictwem Ministerstwa Kultury, koordynuje Biblioteka Narodowa. Staraliśmy się o ten unijny zastrzyk finansowy w ramach programu pod nazwą "Rozwój bibliotek oraz poprawa jakości i dostępności zbiorów".
  Cieszymy się, że po spełnieniu wielu wymogów, dopięliśmy swego. Kwota przeznaczona dla Grudziądza w tym roku jest bardzo duża i pozwoli nam na zakup około pięciu tysięcy nowych książek. O pozytywnej decyzji dyrektora Biblioteki Narodowej nieoficjalnie wiedzieliśmy już nieco wcześniej i zrobiliśmy wstępne przygotowania do zakupów.
       
  Te unijne pieniądze nie są jedynymi, jakie w ostatnim czasie udało się zdobyć dla grudziądzkiej Biblioteki Miejskiej. W ramach ogólnopolskiego konkursu Narodowego Banku Polskiego "Z ekonomią na ty", udało się wywalczyć dla książnicy grant w wysokości pięć tysięcy zł. Natomiast organizację tegorocznego Zjazdu Kawalerzystów II RP Ministerstwo Obrony Narodowej wsparło ponad siedmioma tysiącami zł. Biblioteka korzysta również z dotacji w ramach programu pn. "Rozwój czytelnictwa".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo