Wszyscy do władzy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zaproponował parlamentowi pakt stabilizacji, a do formowania nowego rządu zaprosił większość sił politycznych w parlamencie - poinformował w piątek nowy szef administracji prezydenckiej Ołeh Rybaczuk.
       - Podczas spotkania z szefami frakcji parlamentarnych Juszczenko apelował o efektywną współpracę z nowym rządem - powiedział Rybaczuk w Kijowie. Dodał, że prezydent wyjaśnił parlamentarzystom przyczyny swej czwartkowej decyzji o zdymisjonowaniu rządu Julii Tymoszenko.
       Juszczenko zaznaczył, że konflikty między przedstawicielami władzy wykonawczej miały negatywny wpływ na sytuację polityczną na Ukrainie. - Nikt nie życzy sobie konfliktów i nieporozumień. Jeśli zaś mają one miejsce, trzeba je rozwiązywać uczciwie i po męsku - powiedział prezydent, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.
       Po zdymisjonowaniu rządu Tymoszenko pełniącym obowiązki premiera został Jurij Jechanurow - ekonomista i wicepremier w rządzie Juszczenki z lat 1999-2001.
       - Prezydent ma zamiar przedstawić Jechanurowa Radzie Najwyższej jako oficjalnego kandydata na premiera - oświadczył Rybaczuk.
       Poinformował także, że prezydent proponował Tymoszenko stworzenie nowego rządu, ale propozycja została odrzucona.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo