Za Więcborkiem

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W środę radni powiatowi zdecydowali, że dom dziecka powstanie w internacie "ekonomika" w Więcborku. Od lutego ma zacząć działać.
       Lepiej dla wychowanków
       
  Przypomnijmy, powiat zamiast płacić 600 tys. zł rocznie za ponad 20 dzieci umieszczonych w domach dziecka, woli te pieniądze zatrzymać, powołując swoją placówkę opiekuńczo-wychowawczą.
       Początkowo planowany dom dziecka miał się mieścić w byłej szkole w Orzełku, ale po propozycji dyrektora Zespołu Centrum Edukacyjne w Więcborku wygrał internat więcborskiego "ekonomika".
       Wstępnie oszacowano, że adaptacja Orzełka miała kosztować 600 tys. zł, a internatu 60 tys. zł. Poza tym przeważył argument o bliskości szkół i placówek zdrowotnych dla wychowanków.
       Jak głosowali
       
  W środę za domem dziecka w Więcborku głosowało jedenaścioro radnych. Czterej - Oskar Pasternacki, Kazimierz Fiałkowski, Waldemar Kędrak i Edward Maziarz - byli przeciw, a Marek Lewandowski wstrzymał się od głosu.
       Niebawem zacznie się przystosowywanie półtora piętra internatu na dom dziecka dla 30. dzieci. Ma powstać 29 pomieszczeń na powierzchni około 600 m kw. W nowej placówce zatrudnienie znajdzie 15 osób. Już wiadomo, że malowanie i drobne prace kosmetyczne kosztować będą około 36 tys. zł. Szacuje się, że na wyposażenie potrzebne będzie 78 tys. zł.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo