"GAZETA", SŁUCHAM!

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bezpłatna infolinia: 0 800-170-755 E-mail: [email protected]
       Janek z Włocławka: - Z okazji 25-lecia "Solidarności w całym kraju odbywają się akademie, festyny. Ten u nas, objęła patronatem "Gazeta Kujawska". Cieszę się, bo jest szansa, że wielu bezrobotnych może załapie się na darmową grochówkę. Te ironiczne uwagi kieruję do przywódców "Solidarności", którzy nieźle urządzili się w wyniku przemian. I przypominam im, że historia lubi się powtarzać.
       Bogdan z Torunia: - Ma rację Kazimierz Kutz, że "Solidarność" wywalczyli robotnicy i dziś to powinno być ich święto. Ale dla nich nie ma miejsca w tym świętowaniu, wielu jest na bezrobociu, klepie biedę. Świętują beneficjenci przemian, w dodatku kłócą się, kto ma większe historyczne zasługi. Ani myślą dziś o solidarności z najuboższymi.
       Plantator z rejonu Kruszwicy: - Jakaś spółka ze wschodniej Polski skupuje akcje cukrownicze po 33 grosze, czyli znacznie poniżej wartości. Nagłośnijcie te oszukańcze transakcje, bo nieświadomi chłopi tracą na tym spore pieniądze.
       Wojtek z Chojnic: - Lech Kaczyński nie wpisał w 2003 r. wysokiej kwoty jaką zarobił jako prezydent i poseł. I arogancko odpowiedział, że to absurd posądzać go o oszustwo, przecież to oczywista pomyłka. Błędy w oświadczeniach porobili też panowie Wassermann, Giertych i wielu innych posłów. Oni mogli sobie na to pozwolić. Tylko Cimoszewicz ma być czysty jak łza.
       Anna spod Włocławka: - Kara za zabicie przez kierowcę dwóch chłopców, jaką wydano w toruńskim Sądzie Rejonowym, to kpiny ze sprawiedliwości. Moją rodzinę spotkał podobny dramat. Odnoszę wrażenie, że sędziowie bardziej przejmują się winnymi niż ich ofiarami.
       Stanisław z Torunia: - Wiele osób nadal tkwi w komunizmie. Uważają, że im się wszystko należy od innych. Nie płacą czynszu, żyją na koszt właściciela kamienicy, bo przecież potrzebują pieniędzy na lekarstwa, jedzenie, alkohol. W tym przekonaniu często utrzymuje ich wymiar niesprawiedliwości, odmawiając wyroku skazującego ze względu na niską szkodliwość społeczną..
       Henryk spod Bydgoszczy: - Porozumienie Centrum i Kongres Liberalno-Demokratyczny zmieniły nazwy, ale ich liderzy pozostali ci sami - Kaczyńscy i Tusk. Kto chce, niech się nabiera.
       Opinie Czytelników nie zawsze są zgodne ze stanowiskiem redakcji.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo