Jesień grudziądzkich drogowców

  Jesień grudziądzkich drogowców

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Powstanie trasy średnicowej odciąży grudziądzkie ulice, niszczone zwłaszcza przez największe i najcięższe pojazdy.

  Powstanie trasy średnicowej odciąży grudziądzkie ulice, niszczone zwłaszcza przez największe i najcięższe pojazdy. ©Piotr Bilski

  Grudziądzki samorząd ogłosił pierwszy z przetargów (na inżyniera kontraktu) w ramach budowy I etapu wyczekiwanej przez kierowców Trasy Średnicowej. Prace powinny ruszyć w listopadzie. Planowo prowadzi się remonty i modernizacje ulic rozpoczęte wraz z nadejściem lata.
  Powstanie trasy średnicowej odciąży grudziądzkie ulice, niszczone zwłaszcza przez największe i najcięższe pojazdy.

  Powstanie trasy średnicowej odciąży grudziądzkie ulice, niszczone zwłaszcza przez największe i najcięższe pojazdy. ©Piotr Bilski

       - Nie ustają prace, zmierzające do jak najszybszego rozpoczęcia budowy Trasy Średnicowej - mówi Cezary Oracki, rzecznik prezydenta Grudziądza. - Ogłoszony kilka dni temu przetarg na inżyniera kontraktu, który będzie nim zarządzać i sprawować jednocześnie nadzór inwestorski oraz planowany w najbliższym czasie przetarg na wykonawstwo są ostatnimi procedurami formalnymi przed rozpoczęciem prac. Jeśli nie będzie odwołań i opóźnień formalnych, rozstrzygnięcie procedur nastąpi w połowie października i początek prac można wówczas planować na początek listopada bieżącego roku.
       
  Lewy pas ulicy Focha wykona też Strabag
       
  Jednocześnie planowo posuwają się bieżące remonty oraz przygotowania do kolejnych inwestycji drogowych.
       Rozstrzygnięto także przetarg na wykonanie remontu lewego pasa ruchu ul. Focha. Prace te wykona firma Strabag, ta sama, która od miesiąca remontuje prawy pas ruchu tej ulicy, na jej odcinku od ul. Dworcowej do Rapackiego.
       Obecnie na prawym pasie ruchu kończą się roboty ziemne, polegające na usuwaniu kolizji oraz budowie nowych elementów infrastruktury podziemnej: kanalizacji deszczowej, instalacji gazowej, elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej.
       Na odcinkach, na których jest to możliwe, wykonywane jest korytowanie, na innych - chodniki. Następny etap tego remontu to prace w podbudowie i na lewym pasie ruchu.
       Nie tylko w śródmieściu
       
  - Kolejny, rozstrzygnięty w ostatnich dniach przetarg dotyczy budowy ulicy Kulerskiego - dodaje Cezary Oracki. - Wyłoniony wykonawca, którym zostało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia, planuje wejście na plac budowy w pierwszych dniach września. Inwestycja obejmuje odwodnienie ulicy, budowę nawierzchni jezdni i parkingów z kostki oraz chodnika. Obecnie trwają roboty przygotowawcze i ustalenia organizacji ruchu w pobliżu planowanych prac.
       Tuszewo doczeka się dróg lokalnych
       
  Jeszcze jesienią tego roku powinna rozpocząć się budowa dróg lokalnych na osiedlu Tuszewo. Jako pierwsza budowana będzie ul. Jalkowskiego.
       Ogłoszony na wykonanie tych prac przetarg, który rozstrzygnięty zostanie 26 września, obejmuje odwodnienie, budowę pieszo z kostki betonowej z elementami bezpieczeństwa i organizacji ruchu oraz oświetlenie ulicy.
       Sukcesywnie budowane będą kolejne ulice w Tuszewie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo