Grosz do grosza

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W czerwcu zakończył się remont dachu kościoła p.w. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie. Kosztował grubo ponad 100 tys. zł i bez darczyńców i parafian byłby niemożliwy.
       MSWiA dołożyło
       
  - Ułożyliśmy ponad tysiąc metrów kwadratowych dachówek na całym kościele - mówi ks. proboszcz parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie Arkadiusz Kalinowski. - Zostało nam jeszcze 20 tys. zł długu, bo nie udało się zebrać całej kwoty.
       
  Najciekawsze, że remont dachu kościelnego wsparło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 14 tys. zł pochodzi z funduszu na dotowanie rewaloryzacji budowli sakralnych.
       Samorządy po 4 tys. zł
       
  Poza tym ks. Kalinowski przekonał gminę Sośno i starostwo w Sępólnie. Wójt Mieczysław Droboszewski wraz z radnymi zdecydowali o przekazaniu 4 tys. zł, a zarząd powiatu początkowo chciał dołożyć tylko 1 tys. zł. Okazuje się jednak, że zarząd powiatu da więcej. - Komisja budżetu kazała nam dołożyć jeszcze 3 tys. zł, więc niedługo ta suma zostanie przekazana do Wąwelna - mówi starosta Stanisław Drozdowski.
       Ks. Kalinowski nie kryje, że dodatkowe 3 tys. zł z powiatu bardzo go cieszą. - Wiele pozyskałem od darczyńców i parafianie również wykazali się hojnością, ale nadal brakuje nam 20 tys. zł do zamknięcia tej inwestycji - mówi proboszcz.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo