Mieszkańcy też mają swój wkład

  Mieszkańcy też mają swój wkład

  Karolina Kosecka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Nowe chodniki i remont spalonej kamienicy to tylko nieliczne prace prowadzone przez władze Kowalewa Pomorskiego. Inwestycje wspierają mieszkańcy miasta.
       Zakończyła się już wymiana płotu cmentarza od strony ul. Toruńskiej. Nowe ogrodzenie pojawiło się dzięki inicjatywie ks. Ryszarda Kobierowskiego i przy wsparciu finansowym parafian.
       Do końca wakacji
       
  ułożony zostanie chodnik przy ul. Chopina. To znacznie skróci drogę młodzieży idącej od strony Bielska do kowalewskiego gimnazjum.
  Chodnik przy Chopina robiony jest wspólnie z Zarządem Dróg Powiatowych. Wkładem golubskiego starostwa jest materiał budowlany. Gmina Kowalewo Pomorskie wykonała natomiast pełną dokumentację i sfinansowała wykonanie. Kostkę brukową i krawężniki układają pracownicy kowalewskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Nowy chodnik będzie miał 236 metrów. Koszt inwestycji to ok. 50 tys. zł
       Trwają też intensywne prace związane z remontem spalonej kamienicy przy ul. Szkolnej 4. Firma remontowa zrzuciła już spalone elementy i przystąpiła do budowy nowej więźby dachowej.
       Już jesienią
       
  najemcy wrócą do swoich mieszkań. Dodatkowo wygospodarowano na strychu dwa nowe mieszkania, każde po 30 m kw. (pokój, kuchnia, łazienka). Lokale już niedługo zostaną wystawione na sprzedaż.
       - Mieszkańcy Kowalewa dzielnie wspierają nasze działania, mające na celu poprawienie estetyki miasta. Wiele osób przystąpiło do porządkowania swoich posesji, maluje płoty, elewacje budynków, przycina trawniki. Jest jeszcze wiele możliwości do wykazania się - zachęca pozostałych burmistrz Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo