Głównie tam, gdzie ciepło

  Głównie tam, gdzie ciepło

  (mat)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W kilku biurach podróży sprawdziliśmy, jakie miejsca letniego wypoczynku grudziądzanie wybierają najczęściej i jakie koszty są w stanie ponieść.
       
       
  Bogdan Galikowski, Biuro Turystyczne "Światowid": - Obecnie największym powodzeniem wśród moich klientów cieszą się zorganizowane wyjazdy wypoczynkowe do Bułgarii, Rumunii i Hiszpanii, przeważnie na nie krócej niż 10 dni. Sporo osób decyduje się też na weekendowe oferty do Paryża i Rzymu, gdzie jest okazja odwiedzić grób Jana Pawła II i uczestniczyć w audiencji u Benedykta XVI.
       Wśród krajowych wyjazdów najwięcej ofert sprzedaję - choć ostatnio trochę mniej ze względu na kapryśną pogodę - nad morze.
       
  Odpocząć i zwiedzić
       Marcin Napierski, Biuro Podróży "Tina": - Ostatnio większość moich klientów wybiera zorganizowane wycieczki do Egiptu, Turcji i Grecji, najczęściej oferty 7+7, czyli tydzień zwiedzania wybranego kraju i tydzień wypoczynku nad morzem. Ceny takich wyjazdów wahają się od 2.000 do 12.000 zł.
       Donata Pawłowska, Biuro Usług Turystycznych (dawny "Orbis"): - Zdecydowanie więcej chętnych jest, jak na razie, na wyjazdy zagraniczne niż krajowe. Nie ma natomiast żadnego kierunku wiodącego, który cieszyłby się największym powodzeniem, choć duże zainteresowaniem wzbudza w tym sezonie Grecja. Podobnie, trudno nam jeszcze jednoznacznie określić, jakich rodzajów wyjazdów jest najwięcej.
       Barbara Kujawska z biura podróży "Kujawski": - Klienci pytają najczęściej o oferty "7+7" do Grecji, Tunezji i Egiptu, w cenach od 1.500 do 2.000 zł. Chcą tydzień wypoczywać w kurorcie, ale i kilka dni poświęcić na zwiedzanie.
       Anna Olesiewicz, Biuro Turystyczne "Skorpion": - Największe zainteresowanie jest Chorwacją, Tunezją i Bułgarią. Urlopowicze przeważnie decydują się na tygodniowe oferty wypoczynkowe nad morzem lub opcje "7+7" w wersji all inclusive. Takie wycieczki można zarezerwować już za 1.599 zł.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo